امام جمعه ارسنجان: نقش محوری مردم در توسعه جنگل‌ها مورد توجه قرار گیرد
تصویر خبر
امام جمعه ارسنجان استان فارس گفت: برای حفظ و توسعه مراتع و جنگل‌های شهرستان باید نقش محوری مردم مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت‌های مردمی بیش از پیش استفاده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینعلی بهرامی در دیدار رییس و کارکنان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی نیازمند مشارکت مردم است، افزود: حفظ عرصه عظیم و پهناور منابع طبیعی تنها با مجموعه کارکنان این مجموعه تحقق نمی‌یابد و لازم است مردم پای کار بیایند و تحقق این امر نیز نیازمند فرهنگ سازی و تبیین بیشتر اهمیت موضوع برای مردم است.

امام جمعه ارسنجان گفت: دین مبین اسلام نگاه ویژه‌ای به درخت و منابع طبیعی دارد و همواره درختکاری مورد تاکید و سفارش دین اسلام و بزرگان بوده است به گونه ای که پیامبر (ص) درباره اهمیت درختکاری فرمودند اگر نهالی در دست شما باشد و قیامت برپا شود اول باید ترجیح دهید نهال را بکارید.

حجت‌الاسلام و المسلمین بهرامی با اعلام حمایت از برنامه‌های اداره منابع‌ طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان در حفاظت و حراست از جنگل‌ها بیان کرد: نباید اجازه داد آسیبی متوجه جنگل‌های شهرستان شود چرا که این جنگل‌ها بخشی از میراث طبیعی کشور و استان فارس بشمار می‌آیند و محلی برای حضور گردشگران است.

حسن خسروانیان رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از برنامه‌های این اداره برای حفاظت از جنگل‌ها و مراتع، توسعه عرصه‌های منابع طبیعی و پیشگیری از آتش‌سوزی ارایه کرد.

در این دیدار، نام امام جمعه ارسنجان به عنوان همیار طبیعت در سامانه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ثبت و کارت همیار طبیعت به مسئول دفتر وی تحویل داده شد.
منبع: خبرگزاری ایرنا


شنبه 1400/2/18 - 8 : 15

پرتال استان ها

 

آخرین اخبار