خالی شدن مساجد از روحانی یکی از سیاست های دشمنان اسلام و استکبار است / ولایتمداری مهمترین محور فعالیت فرهنگی فعالان کانون های مساجد
1395/10/17
حجت الاسلام صفری
خالی شدن مساجد از روحانی یکی از سیاست های دشمنان اسلام و استکبار است / ولایتمداری مهمترین محور فعالیت فرهنگی فعالان کانون های مساجد
حجت الاسلام حسن صفری، امام جمعه بخش لاهرود در جلسه ای با مدیران مسئول و رابطان کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه لاهرود گفت: اصلی ترین وظیفه فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد شناساندن قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) است.

 

وی با اشاره به اینکه حضور خود جوش هزاران جوانان متعهد و کار آمد بر شکوه و زیبایی کانون های فرهنگی هنری افزوده است، تصریح کرد: اگر فرزندان و نسل آینده را با قرآن واهل بیت (علیهم السلام) آشنا سازیم به یقین سعادت آنها تضمین شده و این بهترین فعالیت فرهنگی در کانون های مساجد محسوب می شود.

حجت الاسلام صفری با اعلام این مطلب که کیفی سازی فعالیت های مذهبی در  کانون های فرهنگی هنری مساجد از اولویت برنامه ها باشد، اظهار داشت: تربیت یک اصل مهم در موضوع فعالیت های فرهنگی است که باید این اساسی ترین فعالیت در کانون ها مساجد باشد و هر تک تک شما اعضای کانون ها مربیان فرهنگی هستید و خوش بر خوردی شما در جذب افراد به کانون تاثیر فراوان دارد.

امام جمعه لاهرود با تاکید بر اینکه رابطان خواهر کانون های مساجد باید برنامه ریزی های در خصوص خانواده که اصل و اساس آن جایگاه زن در عالم خلقت است، داشته باشند، افزود: اگر جایگاه عظیم و مقام زن به خوبی تبیین شود بسیاری از معضلات اجتماعی و تربیتی جامعه حل خواهد شد.

حجت الاسلام صفری با یادآوری این مطلب که حضور روحانی در برنامه های کانون های مساجد به رونق مجالس و تبیین درست مسایل دینی منتهی خواهد شد، خاطر نشان کرد: خالی شدن مجالس از روحانی یکی از سیاست های دشمنان اسلام و استکبار است تا بین مردم و روحانیت فاصله ایجاد شود که این منجر به افزایش مشکلات فرهنگی می شود.

وی با بیان این مطلب که تبیین اهمیت و جایگاه ولایت مطلقه فقیه و لزوم تبعیت از ولی امر مسلمین در عصر غیبت وظیفه ذاتی کانون های مساجد است، ادامه داد: ولایتمداری مهمترین محور فعالیت فرهنگی فعالان کانون های مساجد باشد.

امام جمعه لاهرود در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه ایجاد وحدت و همدلی و دوری از تفرقه و اختلاف در بین آحاد جامعه از دیگر وظایف کانون های مساجد قرار گیرد، یادآور شد: اتحاد خیلی از سدهای کدورت را از بین می برد و موجب سربلند جامعه می شود که باید فعالان فرهنگی کانون های مساجد این مسئله را مدنظر قرار دهند.

این نشست با حضور ۱۰ نفر از مدیران مسئول کانون های مساجد منطقه لاهرود برگزار شد که در پایان گزارشی از عملکرد و مشکلات کانون ها مطرح و بررسی شد.